دفترامام جمعه مانه-پیش قلعه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه مانه

دفترامام جمعه مانه-پیش قلعه

پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه مانه

۹ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

نماز جمعه 26 تیر ماه 94 در شهر پیش قلعه

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۴۳ ق.ظ | ۰ نظر

نماز جمعه 26 تیر ماه 94 به امامت حجه الاسلام تکمیلی امام جمعه مانه در مسجد جامع شهر پیش قلعه برگزار شد.

طبق هماهنگی و برنامه ریزی  صداوسیمای خراسان شمالی و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان شمالی، ضبط و پخش نماز جمعه این هفته از شبکه اترک نوبت نماز جمعه بخش مانه بود که ضبط شد و در روز شنبه 27 تیر ماه از برنامه آیین آدینه پخش شد.  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

نماز عید سعید فطر در شهر پیش قلعه

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۱ ق.ظ | ۰ نظر

با فرارسیدن ماه شوال عید سعید فطر، نماز عید فطر همزمان با سراسر کشور در شهر پیش قلعه و برخی از روستاهای سطح بخش مانه برگزار شد.

نماز عید سعید فطر در شهر پیش قلعه طبق اعلام قبلی در فضای مقابل مسجد جامع به امامت حجه الاسلام و المسلمین تکمیلی امام جمعه بخش مانه شد.
مراسم عید سعید فطر طبق رسم هر ساله با مراجعه مومنین شهر پیش قلعه به منزل امام جمعه و تکبیر گویان وی را به محل اقامه نماز همراهی کردند.با حضور امام جمعه نماز عید سعید فطر اقامه شد.
در ادامه برنامه ها، دو خطبه به عنوان خطبه های نماز عید فطر توسط حجه الاسلام و المسلمین تکمیلی امام جمعه مانه ایراد شد.
در ادامه مراسم، به جوانان و نوجوانی که در ماه مبارک رمضان حضور مداوم و مستمر در مسجد و برنامه های ویژه این ماه و نماز  جماعت داشتند جوایزی اهدا  شد.
در پایان از نمازگزاران، با شیرینی و شربت پذیرایی به عمل آمد.
  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

اختتامیه جلسه قرآن

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | پنجشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۴۷ ق.ظ | ۰ نظر

 اختتامیه جلسه قرآن با مدیریت ستاد نماز جمعه واحد خواهران
با نزدیک شدن به ایام پایانی ماه مبارک رمضان، کلاس هایی که به همین مناسبت تشکیل شده بود نیز به پایان رسید،جلسه تلاوت و تفسیر قرآن خواهران ستاد نماز جمعه مانه از این کلاس ها بود.
جلسه تلاوت و تفسیر قرآن کریم ویژه خواهران که با برنامه های جانبی سخنرانی و ایراد احکام با همت واحد خواهران ستاد نماز جمعه مانه هر روز با محوریت مسجد جامع برگزار می شد، دیروز پنج شنبه با حضور حجه الاسلام تکمیلی امام جمعه مانه و چند تن از مسئولین و هیئت امنای مسجد جامع به کار خود در این ماه مبارک پایان داد و در پایان این دوره از کلاس ها به چند تن از خواهرانی که حضور مستمر و مداوم در این جلسات داشتند جوایزی اهدا گردید.
در پایان این دوره نیز یک دوره اردوی یک روزه جنگل گلستان بعد عید سعید فطر انجام خواهد شد.
لازم به یادآوری است که در میان برنامه های هفته ای این جلسات، اردوهای یک روزه در پایان هر هفته با عزیمت به یکی از تفرجگاههای منطقه از حضور بانوان در جلسات تقدیر به عمل می آمد.


  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

شب قدر

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۴۴ ق.ظ | ۰ نظر

مراسم احیای شب قدر در مسجد جامع برگزار شد.
مراسم پر فیض شب‌های قدر با برگزاری مراسم عزاداری و دعا و اعمال وارد شده در این شب در شب های قدر در مسجد جامع شهر پیش‌قلعه با شکوه برگزار شد.
مراسم احیای شب قدر با محوریت روحانیت معزز در سه شب 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان بعد از اقامه ی نماز جماعت مغرب و عشاء، با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز و با سخنرانی  و مداحی ادامه داشت.

در ادامه ی برنامه ها مراسم قرآن به سر، اقامه نماز مستحبی صد رکعتی و دیگر اعمال مستحبی انجام شد و تا اذان صبح ادامه داشت.
حاضرین در مراسم احیای شب قدر با صرف غذای نذری سحری و اقامه نماز جماعت صبح این مراسم را به پایان بردند. در این میان حضور پرشور جوانان و نوجوانان در این مراسم ها بسیار قابل توجه بود.در حاشیه برنامه های شب های قدر، برنامه نقاشی برای نونهالان و کودکان از طرف ستاد نماز جمعه واحد خواهران برگزار شد.


  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

نمازجمعه همزمان با روز جهانی قدس

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۳۵ ق.ظ | ۰ نظر

خطبه های نماز جمعه 19 تیر ماه 1394 همزمان با روز قدس به امامت حجه الاسلام تکمیلی امام جمعه مانه در مسجد جامع شهر پیش قلعه برگزار شد.

با فرارسیدن آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور اهالی بخش مانه
و شهر پیش قلعه با راهپیمایی در شهر پیش قلعه و دو روستای دیگر در این بخش، انزجار و تنفر خود را از استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب اعلام کردند.
طبق برنامه ریزی انجام شده در بخشداری مانه، شرکت کنندگان در راه پیمایی روز قدس در شهر پیش قلعه، راهپیمایی خود را از ساعت 11 صبح آغاز و با طی مسیر از پیش تعیین شده به سمت مسجد جامع شهر پیش قلعه که میعاد گاه نماز وحدت آفرین جمعه می باشد به پایان بردند.
سخنران ویزه این مراسم حجه الاسلام و المسلمین حسام بود که با ایراد سخنرانی، جزئیات جنایت های حال حاضر در فلسطین و لبنان و همچنین یمن و دیگر کشور ها را برای شرکت کنندگان در راهپیمایی بیان و تشریح کرد.
راهپیمایی روز جهانی قدس در بخش مانه همزمان با شهر پیش قلعه، در روستای محمد آباد در شرق و کهنه جلگه در غرب مانه برگزار شد.

  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

دهگردشی امام جمعه در روستاهای بخش مانه

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | سه شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۱ ق.ظ | ۰ نظر

با فرارسیدن ایام لیالی قدر،حجه الاسلام و المسلمین تکمیلی امام جمعه مانه به همراه چند تن از مسئولین در شب‌های متوالی باحضور در روستاهای سطح بخش مانه، در مراسم شب های قدر در این روستاها شرکت کرد.
در این دهگردشی امام جمعه مانه و همراهان در روستاهای محمد آباد، کیکانلو، عشق آباد، خرم ده، آغمزار، بازاره قارناس و ... حضور پیدا کردند و دقایق کوتاهی نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

جلسه مشترک ستاد نماز جمعه مانه

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | يكشنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۴، ۰۹:۴۱ ق.ظ | ۰ نظر

جلسه مشترک اعضای ستاد نماز جمعه مانه واحد خواهران و برادران با حضور حجه الاسلام و المسلمین عابدینی مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی و همچنین حجه الاسلام تکمیلی امام جمعه مانه و حجه الاسلام تقی زاده امام جماعت مسجد جامع و اعضای ستاد نماز جمعه مانه در روز شنبه 13 تیر ماه 94در دفتر امام جمعه واقع در شهر پیش قلعه برگزار شد.


در این جلسه گزارش یکساله فعالیتها و نوآوری های ستاد نماز جمعه مانه بعد از ورود حجه الاسلام تکمیلی در 6 تیر ماه 1393 به بخش مانه به عنوان دومین امام جمعه ی این بخش،  توسط مسئول ستاد خواهران و برادران ارائه گردید.

در ادامه جلسه با معرفی آقای شاکری به عنوان مسئول جدید ستاد نماز جمعه مانه به مدت یکسال معرفی و از زحمات مسئول قبلی ستاد تقدیر به عمل آمد.

در پایان حاضرین در جلسه میهمان سفره افطار به میزبانی دفتر امام جمعه مانه بودند.

  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

ماه رمضان

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۴، ۱۱:۴۸ ق.ظ | ۰ نظر

مسجد جامع شهر پیش قلعه نیز میزبان حجه الاسلام تقی زاده از روحانیون مشهد مقدس بوده که برای ماه مبارک رمضان در شهر پیش‌قلعه مستقر و برنامه‌های فرهنگی مذهبی مسجد جامع شهر پیش‌قلعه را عهده دار شده است.
برنامه های ماه مبارک رمضان با حضورحجه الاسلام تقی زاده عبارت اند از: برگزاری نماز های جماعت، ایراد  سخنرانی و بیان احکام بعد از هر وعده ی نماز ، جزء‌خوانی قرآن کریم و تفسیر کوتاه چند آیه، سخنرانی و بیان احکام و تفسیر قرآن ویژه خواهران در فاطمیه و حضور در جلسات قرآن بزرگسالان و جوانان در منازل مومنین شهر پیش قلعه و ... می باشد.
از این رو با توجه به غنیمت شمردن ایام ماه مبارک رمضان، از تمامی اهالی شهر پیش قلعه خصوصا جوانان و نوجوانان دعوت می شود در برنامه های فرهنگی مذهبی با محوریت مسجد شرکت کنند و استفاده بهینه از این فرصت را داشته باشند.
  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه

خطبه های نماز جمعه 5 تیرماه

دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه | شنبه, ۶ تیر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۳ ب.ظ | ۰ نظر

خطبه های نماز جمعه 5 تیرماه 1394 با امامت حجه الاسلام والمسلمین تکمیلی در مسجد جامع شهر پیش قلعه برگزار شد.


سخنران این هفته ی خطبه های نماز جمعه حجه الاسلام والمسلمین الهی مسئول زکات کمیته امداد امام ره شهرستان مانه و سملقان بود .

  مسئول زکات شهرستان افزود: با توجه به فصل برداشت گندم در بخش مانه اهمیت و واجب بودن زکات در کنار نماز و روزه و دیگر واجبات از اوجب واجبات است و نیاز مبرم جمع آوری برای نیازمندان این منطقه را خواستار شد.  • دفتر امام جمعه مانه مانه- پیش قلعه